субота, 13. мај 2017.

FK RADNIČKI Kovin - FK VRŠAC UNITED

Crno-beli prekinuli post

Fudbaleri Radničkog prekinuli su seriju od tri poraza u prvenstvu trijumfom nad vršačkim Junajtedom 2:1 pred domaćom publikom u 26. kolu Vojvođanske lige istok. Radnički se ovom pobedom vratio na četvrto mesto tabele sa 39 bodova i pretekao Vršac United.

petricvsvrsac

Radnički je poveo u 18. minutu golom Deliblaćanina. Loptu upućenu iz “veze” (između štopera i beka) napadač domaćih prihvatio je oko ivice šesnaesterca sa desne strane i preciznim udarcem poslao je u “malu mrežu” kontra ugla Donovićevog gola.
Drugi gol Radnički je postigao sedam minuta pre kraja poluvremena. Darko Simić je nakon duplog pasa  smestio “bubamaru”  u bliži ugao gola gostiju, posle šuta iz šesnaesterca (koji metar unutar desne polovine istog) . “Perpetuum mobile” crno-belih morao je da napusti igru nakon prvog poluvremena zbog povrede kuka; zamenio ga je Čičić.
U drugom poluvremenu Radnički je čuvao vođstvo, igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, Junajted je uspeo da postigne gol preko Belića (glavom) posle kornera.