петак, 30. јун 2017.

TRAŽIMO SARADNIKE

tomislavcrljic@gmail.com
    UKOLIKO ŽELITE DA POBOLJŠATE RAD BLOGA ŠALJITE REPORTAŽE SA UTAKMICA NA KOJIM STE BILI, FOTOGRAFIJE (STARE, NOVE), ČLANKE, ZANIMLJIVE TEKSTOVE, REPORTAŽE I OSTALE STVARI VEZANE ZA FUDBAL,  PRVENSTVENO VRŠAČKI. 


E MAIL ADRESA : 

UNAPRED ZAHVALAN

Mažić sudi finale Kupa konfederacija!

Finale ipak sude najbolji – Milorad Mažić će sa najboljim pomoćnicima Milovanom Ristićem i Daliborom Đurđevićem deliti pravdu u finalu Kupa konfederacija. 


B92. sport nezvanično saznaje da će srpski sudija voditi najveći meč na ovogodišnjem "Mundijalitu" u Rusiji, u kojem se sastaju reprezentacije Nemačke i Čilea.

Utakmica je na programu u nedelju od 21 sat u Sankt Peterburgu, a naša najbolja sudijska ekipa naći će se na centru igrališta, čime je potvrđeno koliku sigurnost i poverenje uživa kod FIFA.

Nagrada za veliki trud i odlično odrađen posao na utakmici Australija – Kamerun, kao i izuzetno tačno kontrolisanje video tehnologije VAR (u dva navrata), stigla je u vidu finala, što će im biti drugo u karijeri, nakon Superkupa Evrope prošlog leta.

Iako je tokom godine sastav bio konstantan, nije izabran za finale Lige šampiona, uprkos tome što je bio u najužem izboru.

Osim toga, Mažić je ove sezone bio na centru i na dva duela kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine, a takmičenje u Rusiji služi kao generalna proba baš za taj turnir, što je nedavno potvrdio i predsednik sudijske komisije FIFA Pjerluiđi Kolina.

"Ove sudije su potencijalni kandidati za Svetsko prvenstvo sledeće godine u Rusiji, tako da je turnir visokog profila kao što je Kup konfederacija 2017. ključan za njihovu pripremu. Ubeđeni smo da će doneti kvalitet kojem svi stremimo", rekao je tada Kolina.

Nemci su u polufinalu deklasirali Meksiko sa 4:1, dok su Čileanci eliminisali prvaka Evrope Portugal, posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Izvor: B92

NEKI NOVI VRŠAČKI FUDBALERI









SEĆANJA : Izgradnja GRADSKOG STADIONA u Vršcu

SVE FOTOGRAFIJE PREUZETE SA FEJSBUK STRANICE

STARI VRŠAC - UDRUŽENJE FELIKS MILEKER

















четвртак, 29. јун 2017.

FUDBALSKI VRŠAC (11.deo)









SIŽE IZMENA PRAVILA IGRE (2016)

Međunarodni bord je na 130. sednici koja je održana 5. marta 2016. u Kardifu odobrio najobimniju reviziju Pravila igre. Jedan od osnovnih ciljeva tako obimne revizije je da se olakša čitanje Pravila igre svima koji su uključeni u fudbal. Drugi, ništa manje bitan cilj tako obimne revizije je bio da se Pravila usklade s tendencijama fudbala u 21. veku.  Međunarodni bord smatra da su Pravila igre nakon ove revizije precizna, jasna  i da promovišu fer plej. Da li su nadanja Međunarodnog borda opravdana ostaje da se vidi kroz primenu nove revizije.

Lopta dotakne člana sudijskog tima

Ukoliko lopta dotakne člana sudijskog tima, uključujući pomoćne sudije ili dodatne pomoćne sudije koji su van terena, igra će biti nastavljena osim ako je cela lopta napustila teren.
Sprečavanje pogotka ili očigledne prilike za postizanje pogotka

Kada igrač u sopstvenom kaznenom prostoru napravi prekršaj nad protivnikom i na taj način spreči očiglednu priliku za postizanje pogotka, biće sankcionisan žutim kartonom ukoliko se radi o pokušaju da se odigra lopta ili startu na protivnika s ciljem da se dođe do lopte.
Sledeći prekršaji će i dalje biti disciplinski sankcionisani crvenim kartonom (isključenjem):

- igra rukom ako je u pitanju prekršaj držanja, povlačenja ili guranja
- ako igrač koji je napravio prekršaj nije pokušao da igra loptom ili ne postoji mogućnost da igra loptom
- ako je to jedan od prekršaja za koji se dobija direktan crveni karton gde god se dogodi na terenu za igru (npr. ozbiljan preršaj, nasilno ponašanje itd.)
Oprema

- Bilo koji materijal na /ili koji pokriva štucne mora biti iste boje kao boja štucni ( promena je u tome što se ista boja ne odnosi samo na traku)
- Podgaće moraju biti iste boje kao osnovna boja šorca ili kao boja na najnižem delu šorca.
- Igrač kome slučajno spadne kopačka ili mu ispadne kostobran može nastaviti igru do prvog prekida
- Igrač koji je menjao/ dovodio opremu u red može ući na teren i tokom trajanja igre pošto mu je opremu pregledao sudija, četvrti sudija ili pomoćni sudija, a nakon znaka sudije utakmice.
Prekršaji

Ukoliko prilikom prekršaja dođe do kontakta s protivnikom biće dosuđen direktan slobodan udarac.
Prekršaji van terena za igru

Prekršaj van terena za igru će biti kažnjen kao slobodan udarac na liniji terena zaigru najbližoj mestu prekršaja (kazneni udarac će biti dosuđen ako je u pitanju prekrša koji bi trebalo da se izvede na poprečnoj liniji kaznenog prostora igrača koji je učinio prekršaj).
Udarac sa vrata

Bilo koji protivnički igrač koji se zatekao u kaznenom prostoru kada je udarac sa vrata izveden ne može dirati loptu ili ulaziti u duel za loptu sve dok je ne dodirne drug igrač i isto tako ne može ostvariti prednost zbog toga što nije napustio kazneni prostor.
Igra rukom

Ne treba svako igranje rukom sankcionisati disciplinskom merom - žutim kartonom (opomenom). Sve zavisi od efekta/posledica koje igranje rukom izaziva (na primer ukoiko se igranjem rukom zaustavi obećavajući napad neophodno je pokazati žuti karton).
Uticaj na igru zamenika ili službenog lica

- Ukoliko zamenik, zamenjeni igrač, službeno lice jednog od timova ili igrač koji je isključen uđe na teren za igru i utiče na igru ili na protivnika biće dosuđen direktan slobodan udarac ( kazneni udarac ukoliko se radi o kaznenom prostoru).
- Ukoliko nešto ili neko ( ne odnosi se na igrače) dotakne loptu koja ide ka vratima i ulazi u vrata (gol), može biti dosuđen pogodak ako uticaj ne sprečava odbrambenog igrača da igra loptom.
Početni udarac

Kod početnog udarca lopta može biti upućena na bilo koju stranu, uključujući i vraćanje lopte na sopstvenu polovinu terena, stoga igrači ne smeju stajati na protivničkoj polovini.
Ofsajd

- Središnja linija je neutralna za ofsajd - protivnik mora biti na protivničkoj polovini da bi se nalazio u ofsajd položaju.
- Ruke i šake igrača se ne uzimaju u obzir (uključujući i vratara -golmana) kada se donosi odluka o ofsajdu.
- Slobodan udarac zbog ofsajda biće izveden sa mesta gde se desio prekršaj - stoga to može biti i na sopstvenoj polovini terena za igru. Igrač ne može biti u ofsajd položaju na sopstvenoj polovini terena, ali ukoliko se vrati na svoj deo terena iz ofsajd položaja s protivničkog dela terena i načini ofsajd prekršaj (odigra loptu, utiče na protivnika...), sa tog mesta će biti i izveden slobodan udarac.
- Odbrambeni igrač koji napusti teren za igru preko poprečne linije i tamo ostane, smatraće se da se nalazi na poprečnoj liniji sve dok igra ne bude zaustavljena ili ekipa kojoj pripada loptu ne pošalje ka središnjoj liniji dakle dok ne napusti kazneni prostor.
Kazneni udarci (tokom trajanja utakmice)

- Ukoliko vratar (golman) krene ranije, pre izvedenog udarca i kazneni udarac mora da bude ponovljen, vratar (golman) će biti sankcionisan žutim kartonom.
- Ukoliko igrač odigra loptu unazad biće dosuđen indirektan slobodan udarac.
- Ukoliko izvođač kaznenog udarca zastane i napravi "fintu" na kraju trka biće dosuđen indirktan udarac za protivničku ekipu a igraču će biti pokazan žuti karton i ako postigne pogodak (nema ponavljanja).
- Ukoliko kazneni udarac izvede drugi igrač a ne identifikovani izvođač, tom igraču koji je izveo kazneni udarac biće pokazan žuti karton i biće dosuđen indirektan udarac.
Kazneni udarci nakon završetka meča (izvođenje kaznenih udaraca radi dobijanja pobednika)

- Osim ako ne postoje druge okolnosti (npr. stanje terena, stepen bezbednosti itd.) sudija bacanjem novčića odlučuje na kojim vratima ( na kom golu) će se izvoditi udarci i koja mogu biti promenjena iz sigurnosnih razloga ili ako sama vrata ili podloga postanu neupotrebljivi.
- Ekipe nemaju obavezu da saopšte sudiji koji igrači i kojim redom će izvoditi kaznene udarce.
- Igrač koji je privremeno van igre prilikom označavanja kraja utakmice (povreda, promena opreme, itd) može uzeti učešće u izvođenju kaznenih udaraca.
- Ukoliko tokom izvođenja kaznenih udarac jedna od ekipa ostane s igračem manje (povreda, isključenje), protivnička ekipa će udaljiti s terena jednog od svojih igrača, tako da ekipe ostanu na terenu s istim brojem igrača.
- Ukoliko igrač napusti teren za igru tokom izvođenja kaznenih udaraca, izvođenje se mora nastaviti i ukoliko igrač propsuti da izvede kazneni udarac kada bude njegov red da to učini kazneni udarac će se smatrati oduzetim /promašenim.
- Udarac je kompletiran kada lopta prestane sa kretanjem, izađe sa terena za igru ili sudija zaustavi igru zbog određenog prekršaja Pravila. Igrač ne može po drugi put igrati loptom.
Prekršaji za isključenje pre početka utakmice

- Igrač može biti isključen u bilo kom trenutku pošto je sudija ušao na teren za igru radi inspekcije terena pre početka utakmice. Ukoliko se to desi:
pre nego što je sačinjen protokol:

- igrač ne može da bude upisan u protokol pošto je sačinjen protokol utakmice ali pre početnog udarca:
- isključenog igrača može zameniti upisani zameni
- mesto zamenika u protokolu ne može biti upisan novi zamenik

U oba slučaja ekipa počinje utakmicu sa 11 igrača i na dalje može izvršiti maksimalan broje predviđenih zamena.
Prekršaji za isključenje

- Pokušaj nasilja sankcioniše se crvenim kartonom (isključenjem) čak iako nije došlo do kontakta.
- Igrač koji namerno udari protivnika u glavu ili lice biće kažnjen crvenim kartonom (isključenje), osim ako je snaga koju je primenio minimalna /zanemarljiva.
- Ukoliko igrač napravi prekršaj za crveni karton (isključenje) ili za žuti karton, koji će ujedno biti i drugi žuti karton (isključenje), sudija može dozvoliti prednost ukoliko taj igrač ne učestvuje u akciji, a crveni karton će mu biti pokazan u prvom prekidu. Ukoliko igrač bude uključen u akciju, sudija će zaustaviti igru, pokazati igraču crveni karton i dosduti indirektan slobodan udarac za protivničku ekipu.
Izmene
Zamenik koji ulazi u igru može da izvede bilo koji nastavak igre ( ubacivanje ili udarac iz ugla), ali prvo mora da uđe na teren za igru kako bi bila završena procedura zamene igrača.
Ubacivanje

Lopta mora biti ubačena u igru s obe ruke, a ne sa jednom dok se druga koristi da "navodi" loptu.
Ukazivanje pomoći povređenom igraču
Ukoliko igrač za učinjeni prekršaj bude sankcionisan crvenim ili žutim kartonom, a igraču nad kojim je prekršaj učinjen potrebna je medicinska pomoć, ona može biti ukazana na samom terenu a igrač ne mora nakon toga da napusti teren. Ukoliko ukazivanje pomoći ne može biti pruženo u kratkom roku, igrač mora da napusti teren radi ukazivanja pomoći van terena

среда, 28. јун 2017.

FUDBALSKI VRŠAC (10.deo)









SEĆANJA: Gostovanje beogradske CRVENE ZVEZDE



21. oktobar 2013. 

 
Stadion: FK Vršac
Gledalaca: 1500
Sudije: Srđan Jovanović, Goran Beljin, Danijel Šipoš

Strelci: Mihajlović u 4' i 45', Grujić u 73' i Đorđević u 84' za Crvenu zvezdu.

Fudbaleri Crvene zvezde koji u dosadašnjem delu sezone nisu dobijali značajnu minutažu, pobedili su u prijateljskom susretu ekipu Vršca rezultatom 4:0.  



Od samog početka, na terenu je postojala samo jedna ekipa. Već u drugom minutu je Onjilo bio u izglednoj situaciji, ali je iz neposredne blizine pogodio samo spoljni deo mreže. Nigerijac se za ovaj promašaj iskupio dva minuta kasnije, dobrom asistencijom, a strelac prvog gola za Crvenu zvezdu bio je Stefan Mihajlović, koji je loptu rutinski sproveo u mrežu. Nekoliko minuta kasnije, viđena je stopostotna prilika za Onjila koji je bio potpuno sam, ali je šutirao pravo u golmana Vršca.

Nakon burnog početka - zatišje. Po ne baš dobro pripremljenom terenu, bitka se vodila uglavnom na sredini igrališta. Domaćin je bio bezopasan, a Zvezda je pretila sa distance preko Onjila i Savićevića. Tek u samom finišu prvog dela igre, Vršac je stvorio priliku, i to odmah stopostotonu - Lazarević je imao situaciju "1 na 1" sa Rajkovićem, ali je šutirao pored gola. Kao da je ova šansa domaćina trgla Zvezdine fudbalere, pa su u poslednjih nekoliko minuta pritisli domaćina i stvorili dve dobre prilike, od kojih je druga krunisana golom. Igrao se 45. minut kada je Jokić uputio centaršut sa leve strane, a lopta je uz malo sreće stigla do Mihajlovića koji je dobro reagovao, i postigao svoj drugi pogodak na meču.

 U drugom poluvremenu, šansu su dobili i svi fudbaleri koji su utakmicu počeli sa klupe. Kapitenska traka koju je na ovoj utakmici nosio Vukan Savićević, nakon izlaska iz igre mladog veziste prešla je na ruku Darka Lazića. Nije viđeno mnogo prilika za gol, ali je Crvena zvezda ipak uspela da još dvaput zatrese mrežu Vršca. 

U 73. minutu meča Onjilo je oduzeo loptu protivniku, centrirao do Đorđevića čiji je pokušaj bio izblokiran, a na pravom mestu se našao Grujić za 3:0.  

Desetak minuta kasnije, Arauho koji je na ovoj utakmici igrao na poziciji zadnjeg veznog, uposlio je Grujića koji je odlično asistirao za Onjila. Nigerijac je predriblao golmana i uputio povratnu loptu ka Đorđeviću koji je preciznim udarcem postavio konačan rezultat ove utakmice.

VRŠAC: Donović, Stankov, Juga, Bajat, Rankov, Ivanović, Gavrilović, Bobić, Spasovski, Timić, Lazarević. 

Rezerve: Todorov, Šestić, Kečan, Konjević, Stanivukov, Cvetičanin, Olđa.  

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Luković, Lazić, Omega, Gogić, Nenadić, Jokić, Savićević, Đuričković, Onjilo, Mihajlović.  

Rezerve: Trkulja, Arauho, Grujić, Ahčin, Čikić, Đorđević.

Šta je bilo posle Montevidea - sudbine fudbalera

Šta je bilo posle Montevidea - sudbine fudbalera
Šta je bilo posle Montevidea? Pročitajte sudbine srpskih fudbalera na čelu sa Tirketom i Mošom. Sudbine junaka filma Montevideo, Bog te video posle Svetskog prvenstva u Urugvaju 1930. godine.

Na prvom Svetskom prvenstvu u Urugvaju fudbalska reprezentacija Jugoslavije plasirala se u polufinale i ostvarila istorijski uspeh. Prema opštem mišljenju, ekipa koja je putovala u Urugvaj predstavljala je najbolje što je srpski fudbal u tom momentu mogao da pruži.



Zahvaljujući filmu "Montevideo, Bog te video" Dragana Bjelogrlića mlađe generacije dobile su priliku da se upoznaju sa herojima koji su ostvarili najveći uspeh u istoriji srpskog fudbala, bar kada je reč o Mundijalima.



Momci koji su doživeli da u polufinalu prvog svetskog prvenstva brane boje evropskog fudbala imali su različite sudbine. Neki su nastavili svoje blistave karijere. Drugi su sreću potražili u drugim profesijama. Ipak, svi su postali legende...

Po povratku iz Urugvaja, najbolji srpski fudbaleri nastavili su svoje životne priče.


Momčilo Đokić Gusar



Od dresa reprezentacije Momčilo Đokić Gusar se oprostio 13. decembra 1936. u Parizu. Prestao je da igra fudbal aprila 1940. i posvetio se državnoj službi. Radio je u Beogradu, Boru, Zaječaru, Negotinu, Nišu i Vršcu, gde je u isto vreme bio i trener. Penzionisan je kao šef računovodstva gradilišta Hidroelektrane Đerdap. Umro 1983. godine u Beloj Crkvi.



Dragoslav Mihajlović Vampir



Polufinalna utakmica na svetskom prvenstvu protiv Urugvaja bila poslednji meč koji je Dragoslav Mihajlović odigrao u dresu reprezentacije. Ovaj izvanredni odbrambeni igrač bio je prinuđen da se oprosti od fudbala nakon preloma noge 23. novembra 1930. na utakmici protiv Slavije u Pragu. Imao je samo 24 godine.

Još dok je igrao fudbal, Vampir je radio kao policijski službenik. Na toj dužnosti je ostao sve do 1944. godine kada je napustio zemlju i nikada se nije vratio. Emigrirao je u Australiju i tamo se bavio trenerskim poslom. Umro je 1978. godine.





Aleksandar Tirnanić Tirke


Čuveni Tirke je proveo celu profesionalnu karijeru u klubu BSK. Osvojio je pet titula u prvenstvu Jugoslavije. Bio je jedan od najpopularnijih sportista u zemlji i podržao je akciju nekih sportista da se bojkotuju Olimpijske igre 1936. u Hitlerovom Berlinu. Poslednju utakmicu u dresu nacionalnog tima odigrao je 31. marta 1940. protiv Rumunije.

Posle rata i igračke karijere, oprobao se i u trenerskoj. Bio je selektor Jugoslavije i trenirao je tim na dva Svetska prvenstva, 1954. i 1958. godine.

Doživeo je duboku starost. Umro je u Beogradu 1992. godine.


Blagoje Marjanović Moša



Druga polovina "ubitačnog dvojca" Jugoslavije, Blagoje Marjanović Moša postao je, zajedno sa Tirketom, posle prvenstva u Urugvaju prvi profesionalni fudbaler na ovim prostorima što znači da je za svoju igru primao platu. Poslednji meč u dresu sa državnim grbom odigrao je 3. aprila 1938. protiv Poljske u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Za vreme rata je bio u zarobljeništvu u Nemačkoj. Posle 1945. radio je kao trener BSK-a, trenirao je italijanske klubove Torino i Kataniju, a zatim i Pobedu iz Prilepa. Godine 1961. preživeo je težak moždani udar sa čijim se posledicama borio punih 20 godina, sve do 1984. kada je umro.


Milutin Ivković Milutinac



Po povratku iz Montevidea Milutin Ivković je ostvario dva dugogodišnja sna – diplomirao je na medicinskom fakultetu 1934. godine i oženio se sa Eli. Otvorio je ordinaciju u Knez Mihailovoj 5 gde je radio kao lekar dermatolog.

Bio je jedan od organizatora bojkota Olimpijskih igara u Berlinu 1936. godine. Bio je i glavni urednik časopisa "Mladost". Zbog svoje povezanosti sa radničkim pokretom i Komunističkom partijom više puta je hapšen i proganjan.

Na fudbalskom terenu se poslednji put pojavio 6. maja 1943, na molbu svojih drugova, prilikom proslave 40 godina postojanja BASK-a. Nedugo posle toga, 24. maja 1943. Gestapo ga je uhapsio. Streljan je narednog jutra u Jajincima zbog "komunističke delatnosti".


Milorad Mikica Arsenijević Balerina



Balerina je poslednju utakmicu u dresu nacionalnog tima odigrao protiv Francuske 13. decembra 1936. Posle toga bio je selektor reprezentacije u tri navrata od 1946. do 1954. i samostalno i kao član selektorske komisije (u prvom navratu, partner mu je bio Aleksandrom Tirnanićem). Kao selektor je sa reprezentacijom osvojio srebrnu medalju na Olimpijskim igrama 1948. i 1952. Pod njegovim vođstvom reprezentacija je učestvovala i na Svetskom prvenstvu 1950. u Brazilu.

Pored ovoga, Balerina je bio dugogodišnji profesor Elektromašinskog, a potom i Saobraćajnog fakulteta. Umro je u Beogradu 1987. godine.


Đorđe Vujadinović Nosonja



Đorđe Vujadinović je za prvi tim BSK-a odigrao oko 400 utakmica i osvojio pet titula prvaka. Poslednju utakmicu u dresu nacionalnog tima odigrao je 3. novembra 1940. u prijateljskoj utakmici protiv Nemačke.

Pre rata je radio kao službenik Narodne banke, dok je rat proveo u nemačkom zarobljeništvu. Po dolasku iz zarobljeništva posvetio se radu s mlađim selekcijama i bio je dugogodišnji selektor omladinske reprezentacije Jugoslavije. Umro je 1990. godine u Beogradu.


Milovan Jakšić - Jakša



Najvoljeniji golman reprezentacije Jugoslavije, Milovan Jakšić je i po povratku iz Urugvaja nastavio da brani za SK Soko, klub koji je 1931. godine promenio ime u BASK. Branio je mrežu reprezentacije Jugoslavije na devet utakmica, poslednji put 1934. godine na prijateljskoj utakmici protiv Čehoslovačke.

I po povlačenju iz igre, Jakšić je ostao u fudbalskom svetu. Bio je dugogodišnji predsednik Saveza fudbalskih trenera Jugoslavije, a sa još nekoliko istomišljenika osnovao je 1945. godine fudbalski klub Crvena zvezda. Upravo za vreme gostovanja ovog tima u Aleksandriji u Egiptu 1953. godine je preminuo od iznenadnog srčanog udara.


Ivan Ivica Bek



Ivica Bek bio je jedan od prvih fudbalera sa ovih prostora koji su otišli da sreću oprobaju u inostranstvu. Dok je igrao za francuski Set bio je najplaćeniji fudbaler u toj državi.

Na poslednjoj utakmici za reprezentaciju Jugoslavije, protiv Poljske 1931. godine Bek je postigao dva pogotka. Posle toga, uzeo je francusko državljanstvo i igrao pet utakmica za reprezentaciju te države. Tokom Drugog svetskog rata bio je komandant jednog odreda francuskog pokreta otpora. Posle rata je trenirao nekoliko fudbalskih klubova, ali nije imao mnogo uspeha.

Iako je kroz njegove ruke prošlo mnogo novca, pred kraj života Bek nije živeo u luksuzu. Tokom jednog perioda bio je vlasnik male kafane, a potom je radio i kao doker. Svakodnevno je na biciklu raznosio ribu od brodova do prodavnica. Preminuo je na ulici od srčanog udara 2. juna 1963. godine.


Ljubiša Stefanović Leo



Poslednji meč u dresu sa državnim grbom Ljubiša Stefanović Leo odigrao je neposredno posle Svetskog prvenstva - 3. avgusta 1930. protiv Argentine u Buenos Ajresu.

Sreću je potražio van domovine. Jedno vreme je igrao zajedno sa Bekom za francuski Set. Morao je pre vremena da završi karijeru zbog teže povrede kolena.

Tokom rata bio je mobilisan i borio se u sastavu francuskih jedinica, a posle rata, već kao francuski državljanin, radio je kao trener sa juniorima. Od 1975. živeo je kao penzioner sa malim prihodima u Nici, a radio je i kao čuvar parkinga za automobile. Umro je sa 68 godina 1978. godine u potpunoj nemaštini.


Branislav Bane Sekulić



Branislav Bane Sekulić je još 1926. godine napustio Jugoslaviju i postigao veliki uspeh u Francuskoj i Švajcarskoj. Ipak, ovo ga nije sprečavalo da igra za reprezentaciju Jugoslavije. Posle Montevidea, poslednju utakmicu za nacionalni tim odigrao je 13. decembra 1936. protiv Francuske u Parizu.

Posle svega, Bane se vratio u Jugoslaviju. Tokom Drugog svetskog rata bio je u zarobljeništvu, a posle rata se istakao kao odličan trener i pedagog. Godine 1957. ponovo je otišao iz zemlje i trenirao je reprezentaciju Švajcarske od 1958. do 1960. godine. Umro je u Bernu 1968. godine posle duge bolesti.


Teofilo Spasojević



Teofilo Spasojević nijednom nije zaigrao u Montevideu. Ipak, na povratku u domovinu, igrao je prijateljski meč sa Agrentinom u Buenos Ajresu. To je bio ujedno i njegov poslednji nastup za reprezentaciju.

Posle urugvajske avanture Teofilo Spasojević se vratio svojoj 'pravoj' karijeri – postao je pravnik.